prostokąt NAZWA PROJEKTU
prostokąt POWIERZCHNIA m2
od     do
prostokąt tel. 519 566 144 prostokąt tel. 519 566 144

PORADNIK INWESTORA

Poradnik inwestora, krok po kroku, poprowadzi Cię od zakupu działki do zamieszkania w nowym, wymarzonym domu.

DOBRA DZIAŁKA BUDOWLANA?
Rozpoczynając przygodę życia, jaką jest budowa wymarzonego domu, zadajmy sobie kilka pytań:
 • Gdzie widzę oczyma wyobraźni mój nowy, estetyczny i funkcjonalny dom?
 • Czy w jego otoczeniu chcę mieć gęstą zabudowę jednorodzinną, czy może swobodną przestrzeń?
 • Czy chcę oglądać codzienne zachody słońca nad wodą?
 • Czy może chcę leśnej osłony przed letnim słonecznym skwarem?
 • Co tak naprawdę ma być w otoczeniu mojego domu: zieleń, las, łąka, woda, mury sąsiednich domów?
 • Czy działka ma być w mieście, czy też poza miastem?
 • Jaki przewiduję czas codziennego dojazdu do pracy?
 • A może chcę słyszeć śpiew ptaków i inspirować się naturą otaczającą mnie na co dzień?
 • Jakie jest sąsiedztwo działki?
 • Czy w pobliżu działki znajdują się uciążliwości takie jak autostrady, obwodnice, zakłady produkcyjne, boiska szkolne, linie kolejowe?
 • W jakim wieku są moje dzieci?
 • Gdzie są szkoły, uczelnie i jak rozwiązana jest komunikacja?
 • Jaki chcę ogród i ile czasu chcę poświęcić na zajmowanie się nim?
 • Ile przestrzeni potrzeba dla mojego domu, dla ogrodu a przede wszystkim dla mnie?
Z pytań bardziej przyziemnych musimy sobie zadać następujące:
 • Ile mogę wydać na działkę budowlaną?
 • Czy w rejonie w jakim chcę budować opracowany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jakie są jego ustalenia?
 • Co mogę wybudować na działce, która mnie interesuje i czy w ogóle mogę na niej wybudować?
 • Czy na działce budowlanej jest zabudowana jakaś infrastruktura podziemna lub nadziemna, która może uniemożliwić mi budowę wymarzonego domu lub budowę domu w ogóle?
Miejsce, w którym chcemy mieszkać jest istotną sprawą w naszym życiu. To miejsce powinno korelować z naszą duszą. Powinniśmy czuć się dobrze na własnej działce, przed i we własnym domu.
Ostatecznie tam spędzamy większą część naszego życia.
Czy zakup dobrej działki jest możliwy? Owszem, jest możliwy!
Odpowiedzmy sobie szczerze na powyższe pytania. Nie zakupujmy działek pochopnie. Skrupulatnie sprawdzajmy jej stan prawny. Należy również sprawdzić dostęp do mediów (sieci wodociągowej lub innego ujęcia wody, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej i energetycznej) oraz dostęp do drogi publicznej.
Poszukiwania upragnionej działki należy rozpocząć od zapoznania się z rejonem, który nas interesuje.
Należy "zwiedzać" go w różnych porach dnia i roku, aby zobaczyć, odczuć i usłyszeć zalety i wady poszczególnych lokalizacji.
Sprawdź oferty działek budowlanych w internecie, w biurach nieruchomości, w lokalnej prasie.
Korzystaj z fachowej pomocy przy zakupie działki budowlanej. Koniecznie sprawdź jej stan w księgach wieczystych. Przed zakupem skorzystaj z doradztwa technicznego doświadczonego projektanta, który sprawdzi możliwość zabudowy na działce budowlanej.

Zapoznaj się z REGULAMINEM oraz z informacjami: GOTOWY PROJEKT BUDYNKU ZAWIERA 3 (TRZY) EGZEMPLARZE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ, W SKŁAD KTÓREJ WCHODZI:
 • projekt architektoniczno-budowlany branży architektonicznej wraz z oświadczeniem projektanta, kserokopią uprawnień budowlanych i zaświadczeniem o przynależności projektantów do Izby Architektów, szablonem informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i analizą ekonomiczną i ekologiczną przyjętych rozwiązań projektowych.
 • projekt techniczny w skład, którego wchodzi: projekt techniczny architektury, projekt techniczny konstrukcji, projekt techniczny instalacji sanitarnych (wodnej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, a w niektórych gotowych projektach budynków również gazowej i/lub wentylacji mechanicznej, jeśli wymienione wcześniej instalacje wymagane są ze względu na funkcję obiektu), projekt techniczny instalacji elektrycznej, oświadczenia projektantów, kserokopie uprawnień budowlanych i zaświadczeń o przynależności projektantów do Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa, i charakterystyka energetyczna budynku.
Każdy z powyżej wyszczególnionych projektów składa się z części opisowej oraz z części rysunkowej. Zakupując u nas dokumentację projektową budynku otrzymujesz od nas dodatkowy pakiet korzyści*:
 • Wsparcie techniczne, pomoc i gwarancję,
 • Darmową przesyłkę,
 • Pomoc w wyborze firmy budowlanej,
 • Organizowane przez Serwis Malachit Promocje,
 • Na życzenie, według indywidualnego zamówienia, wprowadzamy zmiany w projekcie,
 • Na życzenie wysyłamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian w projekcie,
Gwarantujemy możliwość wymiany projektów i innych Towarów zakupionych w naszym serwisie nawet do 100 dni.* Każdy gotowy projekt przeznaczony do wielokrotnego zastosowania, może zostać zastosowany jako projekt budowlany, po dokonaniu jego adaptacji w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa budowlanego.
Zmiany możesz wykonać w każdym naszym projekcie!
Dla uproszczenia procedury związanej z prawami autorskimi, na życzenie wysyłamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian w naszym projekcie.
Możemy dla Ciebie wykonać zmiany w wybranym na naszej stronie projekcie!
Możemy wykonać dla Ciebie, na indywidualne zamówienie, adaptację zakupionego u nas projektu gotowego. Projekt na naszej stronie www. projektymalachit.pl możesz wybrać korzystając z wyszukiwarki projektów, przeglądając projekty na stronie, dzwoniąc do nas pod numer telefonu 519 566 144 lub odwiedzając nas osobiście. Projekt lub inny towar możesz zamówić* wypełniając formularz zamówienia dostępny na stronie internetowej www.projektymalachit.pl pod przyciskiem „zamów projekt” znajdującym się na podstronie wybranego projektu lub pod przyciskiem „zamówienie” znajdującym się w menu górnym strony lub też wysyłając zamówienie internetowo na adres e-mail: sklep@malachit.pl Zamówienia projektów i innych towarów dostępnych na dzień składania zamówienia, są realizowane w terminie do 14 dni roboczych.
Termin realizacji zamówień indywidualnych, usług lub projektów "w przygotowaniu" lub w fazie koncepcji podajemy po uzgodnieniu szczegółów.

* Obowiązują warunki Regulaminu serwisu internetowego MALACHIT

AKTUALNOŚCI / NOWOŚCI

Na dziś kolejny nowy projekt domu jednorodzinnego! Dziś przedstawiamy wam projekt nowoczesnego piętrowego domu Crastinus I G2. Budynek posiada komfortową, przestronną i przeszkloną strefę dzienna, z częściowo zadaszonym tarasem. Na piętrze wygospodarowana została strefa nocna składająca się z trzech pokojów. Jeśli lubicie bardziej współczesną architekturę, ten projekt z pewnością przypadnie Wam do gustu!


To już trzecia wersja naszego popularnego projektu małego domu jednorodzinnego! Tym razem trochę inna bryła budynku, ponieważ z dachem dwuspadowym w projekcie Modestus III. Układ pomieszczeń pozostał prawie niezmieniony, jednakże na poddaszu został wygospodarowany duży strych. Jeśli podobały wam się poprzednie wersje projektu, ale pragniecie bardziej prostej formy dachu, ta wersja powinna Was zainteresować!


Na koniec roku kolejny nowy projekt! Dziś jest to projekt parterowego domu jednorodzinnego z garażem dla jednego samochodu, czyli Laceratus I G1. Dom posiada trzy przestronne pokoje, dużą otwartą przestrzeń dzienną z kuchnią, strefą wypoczynkową i jadalnią oraz wyjściem na taras. Jeśli bardziej do gustu przypadają Wam domy parterowe, powinniście zainteresować się tym projektem!


...więcej


KATALOG PROJEKTÓW

pobierz katalog

NASZA PRACOWNIA

Pracownia Projektowa Malachit

44-203 Rybnik
ul. Żorska 205

tel. 32 42 50 746
tel. 519 566 144
tel. 501 741 081
tel. 509 225 721
e-mail: sklep@malachit.pl

NIP: 642-202-97-62
REGON: 240251822

ING BANK ŚLĄSKI S.A.:
19 1050 1344 1000 0090 7417 3023