Domy
parterowe
Domy
z poddaszem
Domy
piętrowe
Domy w zabudowie
bliźniaczej
Budynki
usługowe
Garaże PROMOCJE! POBIERZ KATALOG
Poradnik inwestora
Poradnik inwestora, krok po kroku, poprowadzi Cię od zakupu działki do zamieszkania w nowym, wymarzonym domu.

DOBRA DZIAŁKA BUDOWLANA?
Rozpoczynając przygodę życia, jaką jest budowa wymarzonego domu, zadajmy sobie kilka pytań:
- Gdzie widzę oczyma wyobraźni mój nowy, estetyczny i funkcjonalny dom?
- Czy w jego otoczeniu chcę mieć gęstą zabudowę jednorodzinną, czy może swobodną przestrzeń?
- Czy chcę oglądać codzienne zachody słońca nad wodą?
- Czy może chcę leśnej osłony przed letnim słonecznym skwarem?
- Co tak naprawdę ma być w otoczeniu mojego domu: zieleń, las, łąka, woda, mury sąsiednich domów?
- Czy działka ma być w mieście, czy też poza miastem?
- Jaki przewiduję czas codziennego dojazdu do pracy?
- A może chcę słyszeć śpiew ptaków i inspirować się naturą otaczającą mnie na co dzień?
- Jakie jest sąsiedztwo działki?
- Czy w pobliżu działki znajdują się uciążliwości takie jak autostrady, obwodnice, zakłady produkcyjne, boiska szkolne, linie kolejowe?
- W jakim wieku są moje dzieci?
- Gdzie są szkoły, uczelnie i jak rozwiązana jest komunikacja?
- Jaki chcę ogród i ile czasu chcę poświęcić na zajmowanie się nim?
- Ile przestrzeni potrzeba dla mojego domu, dla ogrodu a przede wszystkim dla mnie?

Z pytań bardziej przyziemnych musimy sobie zadać następujące:
- Ile mogę wydać na działkę budowlaną?
- Czy w rejonie w jakim chcę budować opracowany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i jakie są jego ustalenia?
- Co mogę wybudować na działce, która mnie interesuje, i czy w ogóle mogę na niej wybudować?
- Czy na działce budowlanej jest zabudowana jakaś infrastruktura podziemna lub nadziemna, która może uniemożliwić mi budowę wymarzonego domu lub budowę domu w ogóle?

Miejsce, w którym chcemy mieszkać jest istotną sprawą w naszym życiu. To miejsce powinno korelować z naszą duszą. Powinniśmy czuć się dobrze na własnej działce, przed i we własnym domu. Ostatecznie tam spędzamy większą część naszego życia.
Czy zakup dobrej działki jest możliwy? Owszem, jest możliwy!
Odpowiedzmy sobie szczerze na powyższe pytania. Nie zakupujmy działek pochopnie. Skrupulatnie sprawdzajmy jej stan prawny. Należy również sprawdzić dostęp do mediów (sieci wodociągowej lub innego ujęcia wody, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej i energetycznej) oraz dostęp do drogi publicznej.
Poszukiwania upragnionej działki należy rozpocząć od zapoznania się z rejonem, który nas interesuje. Należy "zwiedzać" go w różnych porach dnia i roku, aby zobaczyć, odczuć i usłyszeć zalety i wady poszczególnych lokalizacji.
Sprawdź oferty działek budowlanych w internecie, w biurach nieruchomości, w lokalnej prasie. Korzystaj z fachowej pomocy przy zakupie działki budowlanej. Koniecznie sprawdź jej stan w księgach wieczystych. Przed zakupem skorzystaj z doradztwa technicznego doświadczonego projektanta, który sprawdzi możliwość zabudowy na działce budowlanej.

Zapoznaj się z REGULAMINEM oraz z informacjami:
Poradnik inwestora, krok po kroku, poprowadzi Cię od zakupu działki do zamieszkania w nowym, wymarzonym domu. Jeśli chcesz poznać sposób pracy i powstawania projektów indywidualnych w naszej pracowni, zapraszamy do zapoznania się z tajnikami naszego działania. Gwarantujemy możliwość wymiany lub zwrotu projektów i innych Towarów zakupionych w naszym sklepie nawet do 360 dni.* Projekt na naszej stronie www. projektymalachit.pl możesz wybrać korzystając z wyszukiwarki projektów, przeglądając projekty na stronie, dzwoniąc do nas pod numer telefonu 519 566 144 lub odwiedzając nas osobiście. Projekt lub inny towar możesz zamówić*: przez stronę www, wysyłając e-maila lub wysyłając list wypełniając odpowiednio FORMULARZ ZAMÓWIENIA lub przesyłając zamówienie na adres e-mail: sklep@malachit.pl lub wysyłając zamówienie na adres pocztowy: 44-203 Rybnik, ul.Żorska 205. Zamówienia projektów i innych towarów dostępnych na dzień składania zamówienia, są realizowane w terminie do 5 dni roboczych. Termin realizacji zamówień indywidualnych, usług lub projektów "W przygotowaniu" podajemy po uzgodnieniu szczegółów. Każdy gotowy projekt przeznaczony do wielokrotnego zastosowania, może być zastosowany jako projekt architektoniczno-budowlany, po dokonaniu jego adaptacji w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Zmiany możesz wykonać w każdym naszym projekcie! Dla uproszczenia procedury związanej z prawami autorskimi, na życzenie wysyłamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian w naszym projekcie. Możemy dla Ciebie wykonać zmiany w wybranym na naszej stronie projekcie! Możemy wykonać dla Ciebie, na indywidualne zamówienie, adaptację zakupionego u nas projektu gotowego. Zakupując u nas dokumentację projektową budynku otrzymujesz od nas dodatkowy pakiet korzyści*:
- Wsparcie techniczne, pomoc i gwarancję,
- Darmową przesyłkę,
- Pomoc w wyborze firmy budowlanej,
- Organizowane przez Sklep Malachit Promocje,
- Na życzenie, według indywidualnego zamówienia, wprowadzamy zmiany w projekcie,
- Na życzenie wysyłamy bezpłatną zgodę na wprowadzenie zmian w projekcie,
- Praktyczny box na dokumentację gratis,
- Dodatkowy upominek na start.

* Obowiązują warunki Regulaminu sklepu internetowego MALACHIT